Kaip grožio puosėlėjimas kinta bėgant metų laikams Pietų Korėjoje?

Pavasaris siejamas su atsinaujinimu ir nauja pradžia. Korėjietės yra įpratusios kiekvieno pavasario pradžioje peržiūrėti ir išsivalyti kosmetinę. Visos kosmetikos priemonės, kurios buvo laikomos atidarytos daugiau nei 6 mėnesius yra išmetamos, žinoma, taip pat kaip ir pasibaigusio galiojimo laiko. Ši procedūra yra atliekama dėl higieninių priežasčių – sena kosmetika, gali lemti bakterijų proveržį, užsikimšusias poras ar odos papilkėjimą. Įprastą, riebų kremą naudotą žiemos metu reikėtų pakeisti į lengvesnės tekstūros kremą, tai labai svarbu ir atsižvelgiant į tai, kad pavasarį padidėja drėgmės kiekis aplinkoje, dėl to riebesnės tekstūros priemonės nėra funkcionalios. Korėjietės renkasi išmintingai ir pavasarį jokiu būdu nepraleidžia veido odos drėkinimo proceso. Nors atrodo, kad žiema jau baigėsi ir į drėkinimą būtų galima numoti ranka, tačiau žvarbus žiemos oras ir pastovūs temperatūros pokyčiai tarp sauso, šilto oro patalpose ir speigo lauke mūsų odai padarė daugiau žalos nei naudos. Po tokios kombinacijos oda dažniausiai būna išsausėjusi bei pagausėja sebumo išsiskyrimas, ko pasekoje gali pradėti kimštis poros, atsirasti nelygumų ant odos. Labai svarbu į savo grožio rutiną įsitraukti ir inkštirus valančias priemones ir nepamiršti toniko įtakos, kaip sakoma – geriau apsidrausti, nei gailėtis. Siekiant atstatyti odos balansą korėjietės renkasi kosmetiką su lengvomis medžiagomis (pvz. Hialurono rūgštis) bei natūraliai gamtoje randamais elementais, kurie skatintų ląstelių atsinaujinimą, regeneraciją (pvz. AHA, BHA ir PHA rūgštys).  Pietų Korėjos moterys stengiasi užkirsti kelią ankstyviems senėjimo požymiams bei pigmentacijai, todėl atėjus pavasariui jau renkasi apsaugą nuo saulės su SPF50.

Po pavasario gaivos pamažu ateina vasara bei jos palydovas karštis bei saulė. Vasaros metu korėjietės, stengdamosi išlaikyti skaisčią bei lygią veido odą, daug dėmesio skiria veido odos valymui. Vasarą praktikuojamas dvigubas valymas. Pirmiausia miceliniu vandeniu nuvalomi nešvarumai ir makiažo likučiai. Pagal odos tipą rekomenduojama rinktis ir micelinį vandenį. Brandžiai ir pigmentuotai veido odai korėjietės renkasi priemones su vitaminu C, o jo daugiausiai yra vaisiuje kalamondine. Nuvalius visus nešvarumus valymo procesas pakartojamas, tik jau su prausikliu. Prausiklį irgi reikėtų atsirinkti pagal savo veido odos tipą, jei sunku išsirinkti, galite rinktis su aktyviąja anglimi, taip ne tik kruopščiai nuprausite veido odą, bet ir išvalysite poras bei jas sutrauksite, užtikrindamos lygią veido odą. Pietų Korėjos moterys vasaros periodu nepamiršta esminio odos priežiūros aspekto – veido odos optimalios drėgmės palaikymo. Tam, bent 3-4 kartus per savaitę yra naudojamos lakštinės kaukės. Jos ne tik sugrąžina veidui drėgmę, bet ir yra prisotintos vitaminais, mineralinėmis medžiagomis. Taip pat įprasta yra dienos eigoje odą atgaivinti dulksnomis. Drėkinimui vertėtų rinktis lengvesnės tekstūros veido kremus bei serumus, ypač rekomenduojama tuos, kurie saugo nuo laisvųjų radikalų žalos ir, žinoma, nepamiršti apsaugos nuo saulės, kuri turėtų būti ne mažiau nei SPF50.

Vėliau atėjus rudeniui, dienos sutrumpėja, saulės spindulių mažėja. Visą vasarą saulė neigiamai veikė mūsų odą ir greitino senėjimo procesus, todėl odą greičiausiai nesijaučia pakankamai gyvybinga ir yra nusilpus. Korėjietės rudenį ypatingą dėmesį skiria veido odos valymui ir šveitimui, taip pat giliai drėkina odą. Pirmas žingsnis korėjietiškoje rudens veido odos rutinoje prausimas. Rudenį geriau naudoti minkštus, nedirginančius prausiklius, kadangi riebalinės liaukos veikia ne taip aktyviai kaip vasarą. Antras žingsnis rudeninėje rutinoje yra šveitiklis, nušveičiantis negyvas odos ląsteles, švelninantis odą. Jis svarbus tuo, jog rudenį sulėtėja odos atsinaujinimo procesas. Ruduo puikus metas pasilepinti šveitikliu dar ir todėl, nes vasarą intensyvus UV spindulių veikimas  gali išprovokuoti pigmentines dėmes po odos šveitimo. Bimil Cosmetics veido odos šveitiklis su kava tinka jautriai odai, kadangi sudėtyje esančios granulės švelniai, nedirginant odos ją valo. Po šveitimo korėjietės giliai sudrėkina odą serumo pagalba. Rudenį labiau rekomenduojama rinktis drėkinantį serumą, kuris praturtintas antioksidantais, skatina kolageno gamybą, padeda atstatyti odos elastingumą. Rudens laikotarpiu dažniausiai organizme trūksta vitaminų, o lakštinės kaukės padės atstatyti pusiausvyrą. Tam puikiai tiks korėjietiška Med B kaukė su vitaminu C, kuri mažins papilkėjimą, drėkins. Keičiantis orams į vis šaltesnius, odą veikia tokie neigiami veiksniai kaip vėjas, šaltis, todėl rudenį korėjietės renkasi tirštesnės tekstūros kremus su giliai maitinančiaias ingredientais. Maitinančių kremų reikėtų neužmiršti ir pasibaigus rudeniui.

Žiemą veido oda kenčia nuo pastovaus temperatūrų svyravimo. Būnant patalpose odą veikią sausas, šiltas oras , išeinant į lauką veikia šaltas, drėgnas oras ir vėjas. Korėjietės žiemą vadovaujasi šia taisykle: ryte odos maitinimas ir apsauga, vakare drėkinimas ir maitinimas. Makiažo nuvalymui naudojamas aliejaus pagrindo makiažo valiklis ir švelnus prausiklis, tam kad nepažeisti odos apsauginio sluoksnio. Taip pat akcentuojamas yra odos šveitimas bent kartą per savaitę. Žiemos laikotarpiu korėjietiškoje veido priežiūros rutinoje intensyviai naudojamos drėkinančias ir maitinančias veido kaukes 2-3 kartus į savaitę. Nors odos drėkinimas korėjietiškoje grožio rutinoje yra labai svarbus, tačiau žiemos laikotarpiu didesnis dėmesys skiriamas odos maitinimui, todėl kremai nėra tokios lengvos tekstūros kaip vasarą, labiau tirštesni, riebesni, apsaugantys odą nuo drėgmės praradimo, skirti išsaugoti odos elastingumą. Korėjietės naudoja kremus, kurių sudėtyje yra peptidų, naturalių aliejų, antioksidantų, kolageno, hialurono rugšties. Kremą geriausiai tepti ant odos 1 valandą ar 30 minučių prieš išėjimą į lauką, tam kad kremas spėtų įsigerti.

Populiariausi produktai

Premium